שחזור קבצים שנמחקו

שחזור קבצים שנמחקו - הצלת קבצים - אחזור קבצים

המטרה בשחזור מידע מכל מדיה שהיא הינה להגיע למצב בו מהנדס בשחזור מידע יכול לגשת אל קבציי המידע לגבותם על מדיה תקינה חלופית ולבצע בדיקות תקינות לקבצים ששוחזרו.

חשוב לציין כי מומלץ מאוד לכבות את המחשב ברגע שמתברר כי יש צורך בתהליך שחזור מידע או שחזור קבצים מהמחשב. כל שימוש נוסף במחשב מקטין את הסיכוי לשחזר קבצים מהמחשב, בעיקר חשוב להימנע מהתקנה של תוכניות (הורדה והתקנה של תוכנה מבצעת כתיבה על הכונן הקשיח ועל-כן עלולה לדרוס את הקבצים אשר יש לשחזר) או העתקת קבצים למחשב.

שחזור קבצים מותאם למערכת הקבצים (Filesystem) אשר קיימת במדיה הנזקקת לשחזור.
קיימות מספר מערכות קבצים אשר נמצאות בשימוש כיום:
FAT32/FAT16/FAT12: משפחת מערכות קבצים אלה נפוצה מאוד במערכות הפעלה של Microsoft לדוגמא: Windows ו - DOS ונמצאות בעיקר במערכות ביתיות (כרטיסי זיכרון, מערכות מחשב ישנות יחסית, וכו'). כיום, מכיוון שמערכות קבצים אלה נמצאות בשימוש שנים רבות ולכן נתמכות היטב גם במערכות הפעלה אחרות (Linux, Mac OS X) במקרים רבים משתמשים במערכות אלה כשנדרשת תאימות מלאה בין מערכות הפעלה מרובות.

שחזור קבצים ממערכות קבצים אלה מצריך הכרות מעמיקה עם המבנים הפנימיים של מערכות הקבצים בכדי לאתר את מקור התקלה ובהתאם לכך להשתמש בכלים המתאימים ביותר בכדי לשחזר את כמות הקבצים הגדולה ביותר תוך כדי שמירה על תקינותם. במקרים מסוימים כאשר הנזק נרחב במיוחד שחזור קבצים מתבצע בצורה חלקית ושמות הקבצים עלולים להשתבש.
HFS/HFS+: מערכות קבצים אלה נמצאות בשימוש במחשבים של אפל (Apple), לדוגמא: MacBook, MacBookPro, iMAC וכו'. שחזור קבצים ממערכות אלה מצריך ניסיון עם מערכות הפעלה ומבנים פנימים של מערכת הקבצים. כמו כן, נדרשים כלי שיחזור מיוחדים שמתאימים למערכות קבצים אלה.

Ext2/Ext3/ReizerFS/XFS/etc.: מערכות קבצים אלה ואחרות נמצאות בשימוש במערכות הפעלה של Linux ומערכות UNIX אחרות (מערכות קבצים אלה נמצאות במקרים רבים על מערכות NAS). ברוב המקרים, תהליך שחזור קבצים שנמחקו ממערכות אלו מצריך נסיון רב עם מערכות קבצים של UNIX, וכלי שחזור מיוחדים אשר מתאימים למערכת המצויה. במקרים מסוימים יש צורך לפתח כלי תוכנה ייעודיים ע"י מהנדסי בשחזור מידע אשר יסיעו בתהליך השחזור.

לאחר תהליך שחזור הקבצים חברתנו מבצעת בדיקת תקינות ושלמות של הקבצים ששוחזרו, בנוסף לבדיקת קבציי תמונות ומסמכים, לחברתנו כלי תוכנה אשר מבצעות בדיקות שלמות על קבציי Outlook וקבציי הנתונים של בסיסי נתונים כגון MS-SQL ,אורקל ואחרים.